Incursiune în Lumea Fascinantă a Japoniei

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Kara(anime facut de mn)

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Karashi

Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 18
Localizare : Mioveni jud. Arges

MesajSubiect: Kara(anime facut de mn)   Mier Dec 01, 2010 2:34 am

Kara
de Raducu Iuliana

Cap I: Taina cameliilor de viata si a clanului Tsugonami

'Ah! Kara,ce poveste interesanta.....Mie mia placut,dar voua?!....asa-i asa-i,voi nu o stiti...
Dar cear fi sa vo povestesc yo....tot naveam ce face....deci......

Totul prinde viata in asazisa"Feudalia",ce...nu avea nici un nume propriu,dar straini ii spuneau pur si simplu asa,"Feudalia". Dar Feudalia era un tinut frumos,intotdeauna o regiune calda! Mereu mereu dupa ploaie,soarele aparea;si niciodata nu vei vedea pe cineva plangand aici....bine,cu exceptia razboaielor,ce veneau unu dupa altu cu ghiotura.....
Feudalia era totusi frumoasa,dar mica.Plimbandute pe orice carare,vei vedea ori ciresi cu flori frumoase,ori salci si visini,iar intotdeauna vei vedea multe flori;cameli de orice culoare,trandafiri,crini si mai multe.Totul era ca-n Rai.
Bun..........deci so luam de lanceput.........
Satul a fost atacat de assasini ninja straini care faceau parte din armata coreeana a regelui San-de Chio I,la care si astazi urmasi sai vor sa distruga frumoasa Feudalie,condusa maereu de o preoteasa frumoasa.........

*Ienashi: Midoriko...ascundate rapede,assasini te vor gasi!!!!!!!!Fugi si lasa totul in seama mea si a celor experimentati................Ascundete sa nu te gaseasca.........tu esti pretioasa pt sat.!!!!
*Midoriko: Dar,Ienashi................
*Kuu:Hai ,Midoriko nu mai avem timp!
*Ienashi(cu durere si seriozitate):Fugi odata!
Midoriko o asculta,dar cu frica sa de sange si moarte sufera mult.....Dupa multe zile de durere in care soarele pal nu a mai rasarit,iar luna nu a mai aparut,timp de 9 zile,razboiul ancetat.Sangele curgea continu,iar in lumina pala a lumanarii,din care curgea putin cate putin ceara,de mai vedea inca ultima tarie a omului.Norii erau rosii si nu dadeau semn de mila,ploa cu nemiluita.Cu picaturi mari ploa aspru.Tunetele si fulgerele,crapau cerul.
In timpul asta,in camara sa de preoteasa,o camara mica si modesta,cu pereti murdaciosi,zacea intinsa intr-un colt pe un tol,Midoriko,alaturi de care era Ienashi si Tokshima....
*Ienashi:Hai,Hai........Hai Midoriko,revinoti odata!!!!Nu te-am mai vazut niciodata asa de suferind.
*Midoriko:Ienashi,vino mai aproape ,te rog....Uite,eu simt ca o sa mor acum,asa ca ai grija de visul di dorinta mea.Te vei num un Tsugonami ca si eu,de azi inainte,si te rog dumi mostenirea.....
*Ienashi:Midoriko......
*Midoriko:Nu mai grai nimic.........(si astea fiind spuse,Midoriko muri,shi Tokshima la fel)
Midoriko sa transformat in 1001 de cameli,poate si mai multe,iar Tokshima in raul cu acelashi nume,acest rau avand apa miraculoasa, care vindeca rani.Cameliile de suflet ale lui Midoriko,sunt cameliile care si azi,poate,le mai poti vedea.Cameli cu un miros dulce,cum altul nu mai e ...'

Mam inspirat din Inutasha putin dar asta e stiti cum se spune "Carte din Carte se face" Blush2
Asta e o poza cu Midoriko:
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japonia-story.forumgratuit.ro/forum.htm

Kara(anime facut de mn)
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp Liber :: Creatii-
Mergi direct la: