Incursiune în Lumea Fascinantă a Japoniei

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

'Anime'

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Karashi

Data de inscriere : 17/10/2010
Varsta : 18
Localizare : Mioveni jud. Arges

MesajSubiect: 'Anime'   Lun Noi 01, 2010 1:13 am

Bun...am deschis topicul asta,pentru a scrie aici despre cateva dintre ideile mele pt anime!
Dupa cate cred ca stiti(daca nu,aflati acum) visul meu cel mai mare este sa devin artist manga/anime.Aici voi scrie ideile mele de pana acum, pentru a va cere voua o parere.... Blush
Bun...pai hai sa incep...

*Paraziul
Prin acest anime vreau sa trimit oarecum un mesaj in legatura cu florile...Cam ciudat nu-i asa?!Cred ca nu gasiti nici o asemanare intre cuvintele 'parazit' si floare...Stati sa va explic...
Povestea incepe intr-o padure indepartata, intr-o gradina fermecata ce inconjura un castel.
Pe vremuri in acel castel locuia un feudal...un mare feudal ...numit Olimpius,si acest feunal era insurat cu preoteasa Cristela,ce era renumita pe-atunci.
Povestea continua dupa ce preavestitul feudal s-a retras in munti pentru o perioada,dar ...nu s-a mai intors.In acest timp Cristel imbatranea si pt a nu fi singura a luat-o in slujba pe feciora Anne,care-i tinea de urat, si pe Printesa Rose,aceasta avand o oglinda magica pe care o privea mai mereu cu scopul de al gasi pe Olimpius.
Bun...si viata la castel continoa asa si gradina tot imbatranea,iar Cristel pe fiecare zi ramanea fara speranta pana intr-o zi cand a rugat-o pe Rose sa o lase in oglinda ei pentru al cauta ea in persoana pe Olimpius.
Vremea trecea...si trecea...si Rose a preloat controlul castelului!Ea a facut o magie cu ajutorul carea in gradina castelului au inflorit o multime de trandafiri.Acum le era mai bine pt ca rosele protejau castelul.La castel era tot mai multa lume:Marta, gradinareasa curtii, Anastasia si Ros ,doi dintre vasali,si desigur Roberto si papagalul sau Combo ,alti vasali.
Toate bune si la locul lor pana in ziua in care prin padurea blestemata , Shai si cu catelul sau numit PARAZITUL ,se alergau si au dat de castelul vrajit de rose.Ei au devenit alti vasali ai curtii.
Rose se indragostise (oarecum) de Shai si el fiind singurul in care avea ea incredere,l-a lasat sa intre in oglinda ei pentru a o cauta pe Cristel si pe Olimpius.
Restul povesti continua 'in oglinda Rosei' unde Shai si amicul sau de drum,sau intalnit cu Ayame si Shushu,catelusa ei, si Caroline,amica celor doi.
Bun...mai mult nu va mai spun (restul e istorie) atata doar ca Cristel la gasit pe Olimpius pe un mal..si aici au murit impreuna.

Cam atat...daca aveti intrebari despre orice personaj, va voi raspunde cu drag!!! Blush

Ultima editare efectuata de catre Karashi in Lun Noi 01, 2010 2:38 am, editata de 2 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japonia-story.forumgratuit.ro/forum.htm
Karashi

MesajSubiect: Re: 'Anime'   Lun Noi 01, 2010 1:19 am

Voi mai posta doar daca mai vreti si ...daca va place!!1 Blush
Sus In jos
Yoruichi
Admin

Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 31
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Foarte dragut!   Lun Noi 01, 2010 4:14 am

Sunt foarte curioasa sa vad cum desenezi mediul inconjurator, castelul si personajele.... Abia astept sa le vad... Multa bafta si mai asteptam si alte idei...
Poate asa imi fac si eu curaj sa postez cateva din ideile mele...
Ja ne! Bow
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japonia.forumulmeu.ro
Karashi

MesajSubiect: Re: 'Anime'   Mier Noi 03, 2010 2:20 am

Iti multumesc pt incurajare!Voi mai posta si alte idei ,dar in legatura cu manga mai trebuie sa astepti!
Blush
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: 'Anime'   Astazi la 12:15 pm

Sus In jos

'Anime'
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Timp Liber :: Creatii-
Mergi direct la: