Incursiune în Lumea Fascinantă a Japoniei

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Yo! ^^

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
matsumoto

Data de inscriere : 14/06/2010
Varsta : 22

MesajSubiect: Yo! ^^   Lun Iun 14, 2010 9:51 pm

Nume:Patricia
Varsta: 16 ^^
Personalitate : hmm depinde de persoane,de obicei sunt mai timida in fata intregii lumi,dar pentru ceilalti cum ar fi TeeChan si NeeChan a mea sunt foarte deschisa,nu mai imi tace gura :]] si spun numai prostii; :3
Animeuri favorite :Yu yu hakusho (in general ador orice anime :]] )
Manga favorit : Kimi wa petto,in prezent ma chinui sa il descarc si sa il traduc in romana :3
Muzica asiatica : Arashi ,Gackt,Alice Nine,Utada Hikaru,Ai Otsuka,Kat-tun,Tha Gazette,Ayumi Hamasaki,hmm si multi altii nu am preferinte :3 ascult orice e japonez sau asiatic in general ;3
Cunosc japoneza,engleza,franceza,germana si putina suedeza :3
Imi plac foarte mult pufuletii cu ciocolata,pasiune luata de la o colega :3,laptele si merele :3
Imi place sa desenez,sa citesc si sa ma gandesc la diferie povesti sau ficuri cum se mai spune,am o multime de idei dar nu m-am incumetat sa scriu una pana acum,bine doar pe caiet,nu pe net ^^ :3.Imi plac culorile rosu,albastru si verde si imi iubesc cea mai buna prietena :3 NeeChan .

Nu imi plac furtunile (exceptie fac Arashi :]] ),nu imi place sa stau sa stau degeaba->adica sa ma uit pe pereti :3,si sa stau pe pat,tot fac ceva ma gandesc ,nu conteaza la cine :3 :]].

Cam atat imi vine in cap sa spun despre mine,Daca aveti intrebari :3 Bow
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
TeeChan

Data de inscriere : 11/06/2010

MesajSubiect: Re: Yo! ^^   Lun Iun 14, 2010 9:53 pm

Matsuu.chan <3 bine ai venit pe forum diăr,nyappy posting and have fun here ^^ şi nu am întrebări...

See ya around!
Sus In jos
Yoruichi
Admin

Data de inscriere : 04/05/2010
Varsta : 31
Localizare : Iasi

MesajSubiect: Re: Yo! ^^   Lun Iun 14, 2010 9:57 pm

Hajimemashite! Yoroshiku onegaishimasu! Watashi wa Adriana / Yoruichi desu!!
Eu am aflat de curand de ficuri...Dar ma gandesc serios sa ma apuc sa scriu cateva...Poate facem un forum special pentru ele... Si poate iti faci si tu curaj sa scrii pe net Cheerleader
Bine ai venit printre noi! Bow
Intrebare!!! Cum ai invatat japoneza?!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://japonia.forumulmeu.ro
matsumoto

MesajSubiect: Re: Yo! ^^   Lun Iun 14, 2010 9:57 pm

thank's dear Hello

pai am inceput sa invat japoneza in timp ce ma uitam la animeuri iar acum invat pe net ^^
hmm in ce priveste ficurile...am inceput mai multe dar nu am terminat nici unul -.- iar vacanta asta cu siguranta nu o sa scriu nimic Crazy
Sus In jos
Vamps.Asuka

Data de inscriere : 10/06/2010

MesajSubiect: Re: Yo! ^^   Joi Iun 17, 2010 10:06 am

Cel mai bine va puneti ficurile pe LJ sau ..fanfiction XDsi redirectionati p forum pt ca au f.misto structurat acolo ^^
Sus In jos
Blue Rose

Data de inscriere : 19/05/2010
Localizare : Vreau un Japonia

MesajSubiect: Re: Yo! ^^   Sam Iun 26, 2010 9:35 pm

Hello there si scuze de intarziere ! xD

stii japoneza? cand ai inceput sa o sutdiezi?
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.myspace.com/I-live4music/
matsumoto

MesajSubiect: Re: Yo! ^^   Mier Iun 30, 2010 2:30 pm

din japoneza stiu mai mult cuvinte si am incercat sa ma axez pe pronuntie la inceput, pai studiul l-am inceput acum vreo 2 ani dar de avansat am avansat in ultima vreme...m-am apucat de kana si kanji de curand :]

scuze de raspuns asa tarziu dar calculatorul meu e stricat...acum sunt la Timisoara la niste rude si am prins putin un calculator
Sus In jos
kikuko2

Data de inscriere : 18/09/2011

MesajSubiect: Re: Yo! ^^   Dum Sept 18, 2011 1:39 pm

Konnichiwa
eu sunt yvonne dar spunemi kikuko
ai noroc ca ai o prietena buna carea ii place japonia la fel ca tie.eu fiind putin mai timida din fire dar si pentru ca urasc persoanele superficile si tatel am o singura prietena dar buna carea din pacate nu ii prea place japonia.
eu nu prea sunt pasionata de anime,maga etc. ci ma intereseaza mai lut istoria si cultura japoneza.
si eu tocmai invat singura japoneza(la kanji inca nu ma incamat) dar am noroc ca mama care se prinde mai repede ca mine cum trebuie pronuntat ceva ma ajuta si ea.adica cand a vazut ca m-am apucat de japoneza a zis ca nu ar fi rau daca ar invata si ea cate ceva.
e foarte misto faptul ca sti germana.eu sunt nemtoaica asa ca normal ca stiu.de unde sti germana?mergi la scoala germana?ca eu acolomerg.
Sayonara
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Yo! ^^   Astazi la 12:14 pm

Sus In jos

Yo! ^^
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Konichiwa :: Prezentarile de rigoare-
Mergi direct la: