Incursiune în Lumea Fascinantă a Japoniei

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Top manga

In jos 
AutorMesaj
TeeChan

Data de inscriere : 11/06/2010

MesajSubiect: Top manga   Dum Iun 13, 2010 6:56 am

Cred că titlul spune totul,ne? Şi vă rog să şi argumentaţi de ce vă
place manga respectivă.Aşa,la mine aşa stau lucrurile:

1.Moe kare! prima mea manga,pe care am citit-o în întregime şi am şi recitit-o,povestea mi-a plăcut la nebunie deşi Hikaru mă cam enerva,că deşi şi zicea că îşi va păstra lacrimile pentru ea,tot plângea...aka a plâns în majoritatea capitolelor,dar în rest mi-a plăcut tot de la personaje pana la poveste şi aşa mai departe.
2.Fall in love like a comic! pot spune ca personajul principal masculin era prea perfect... da' îmi plăcea mai ales de fată că era funny când făcea tot felul de chestii pentru a-l atrage pe băiat.
3.Kiss/Hug cred ca a fost a 2a manga citită dacă îmi amintesc eu bine,dar
mi-a plăcut povestea mai ales personajele..Ryuu <33
4.Cherry Juice mi-a plăcut foarte mult povestea despre cei doi aka mai
bine zis trio-ul iubirii.Ei doi fiind fraţi vitregi şi un alt băiat coleg cu cei 2 era îndragostit de Otome,dora lu' Minami.Anyway manga este super bună <3.
5.Shinigami lovers well,prima dată mi-a atras atenţia titlul că era cu 'shinigami' şi apoi am citit toata manga mi-a placut de Sei,si de Miku fata care avea ca pasiune manichiura <3; şi asta cade pe ultimul loc împreună cu A toy
with sadness
care este de asemenea o manga care mi-a plăcut mai ales că era cu shonen-ai <3..povestea chiar m-a impresionat mai ales la cât a îndurat Shinobu, în concluzie această manga işi merită bine titlul.
6.Kyou, Koi wo Hajimemasu ah,a devenit una din preferatele mele:33 povestea este superbă,mai ales că este înca ongoing şi abea aştept să văd cum se termină,Kyouta este superb şi la început m-a enervat Hibino da' a început să mă amuze mai ales că tot se roşea când Kyouta se apropia de ea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Top manga
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Japanese Entertainment :: Manga-
Mergi direct la: