Incursiune în Lumea Fascinantă a Japoniei

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiti | 

Top manga

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
TeeChan

Data de inscriere : 11/06/2010

MesajSubiect: Top manga   Dum Iun 13, 2010 6:56 am

Cred că titlul spune totul,ne? Şi vă rog să şi argumentaţi de ce vă
place manga respectivă.Aşa,la mine aşa stau lucrurile:

1.Moe kare! prima mea manga,pe care am citit-o în întregime şi am şi recitit-o,povestea mi-a plăcut la nebunie deşi Hikaru mă cam enerva,că deşi şi zicea că îşi va păstra lacrimile pentru ea,tot plângea...aka a plâns în majoritatea capitolelor,dar în rest mi-a plăcut tot de la personaje pana la poveste şi aşa mai departe.
2.Fall in love like a comic! pot spune ca personajul principal masculin era prea perfect... da' îmi plăcea mai ales de fată că era funny când făcea tot felul de chestii pentru a-l atrage pe băiat.
3.Kiss/Hug cred ca a fost a 2a manga citită dacă îmi amintesc eu bine,dar
mi-a plăcut povestea mai ales personajele..Ryuu <33
4.Cherry Juice mi-a plăcut foarte mult povestea despre cei doi aka mai
bine zis trio-ul iubirii.Ei doi fiind fraţi vitregi şi un alt băiat coleg cu cei 2 era îndragostit de Otome,dora lu' Minami.Anyway manga este super bună <3.
5.Shinigami lovers well,prima dată mi-a atras atenţia titlul că era cu 'shinigami' şi apoi am citit toata manga mi-a placut de Sei,si de Miku fata care avea ca pasiune manichiura <3; şi asta cade pe ultimul loc împreună cu A toy
with sadness
care este de asemenea o manga care mi-a plăcut mai ales că era cu shonen-ai <3..povestea chiar m-a impresionat mai ales la cât a îndurat Shinobu, în concluzie această manga işi merită bine titlul.
6.Kyou, Koi wo Hajimemasu ah,a devenit una din preferatele mele:33 povestea este superbă,mai ales că este înca ongoing şi abea aştept să văd cum se termină,Kyouta este superb şi la început m-a enervat Hibino da' a început să mă amuze mai ales că tot se roşea când Kyouta se apropia de ea.
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului

Top manga
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
 :: Japanese Entertainment :: Manga-
Mergi direct la: